x

Stalag – Olsztynek

Muzeum w Olsztynku: Wystawa Multimedialna | Zleceniodawca: New Amsterdam | Realizacja i postprodukcja: Nolabel

Bełchatów „Giganty Mocy”

NAZWA: Wystawa PGE Giganty Mocy w Bełchatowie | KLIENT: Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie | WYKONANIE: New Amsterdam | No Label

Dla Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie od podstaw wykreowaliśmy pierwszą w Polsce multimedialną wystawę o węglu i energii elektrycznej. Interaktywna ekspozycja udostępniona publiczności w maju 2014 r. mieści się na trzech kondygnacjach nowego budynku Miejskiego Centrum Kultury. W innowacyjny sposób opowiada o procesie wytwarzania energii elektrycznej z węgla brunatnego generowanej przez bełchatowskie „giganty mocy” – kopalnię węgla brunatnego i elektrownię. Koncepcja wizualna wystawy i jej oprawa zostały stworzone w oparciu o funkcjonujące wcześniej elementy identyfikacji Miejskiego Centrum Kultury – projekt graficzny oparliśmy na poligonalnej strukturze nawiązując do logotypu MCK. Powstał atrakcyjny i przemawiający do wyobraźni świat zaludniony przez animowane postaci zamieszkujące ekspozycję: Woltusia, Dżulkę, prof. Oma, Robota o węglowym sercu i uosobienie natury – Gaję. Na całość projektu złożyło się opracowanie koncepcji strony www, kreacja zintegrowanego systemu identyfikacji wizualnej wystawy oraz projekty graficzne wszystkich stanowisk. W skład wyposażenia multimedialnego ekspozycji zajmującej ponad 600 m2 weszło się 6 prezentacji, 7 animacji, 21 filmów oraz 10 gier edukacyjnych przeznaczonych dla odbiorów w różnym wieku oraz ponad 20 projektów dźwiękowych wzbogacających odbiór wystawy o wrażenia słuchowe.Projekt graficzny 3D rodziny Gigusiów Brunatnych został nagrodzony statuetką Klubu Twórców Reklamy KTR 2013  – jedną z najważniejszych nagród w zakresie kreacji reklamowej w Polsce.

HYDROPOLIS

Wystawa Multimedialna: Hydropolis przy Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu | Wykonanie: No Label | New Amsterdam

Na zamówienie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu konsorcjum firm w tym New Amsterdam i Nolabel przygotowuje kompleksowe wyposażenie multimedialne wystawy Hydropolis przy Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Na multimedialną ekspozycję zajmującą powierzchnię ponad 3 tys. m2 złoży się ponad 30 animacji i filmów edukacyjnych prezentowanych w przestrzeniach wielogabarytowych i przeznaczonych na ten cel salach projekcyjnych. Dodatkową atrakcją będą projekcje półsferyczne oraz projekcje zrealizowane w technice mappingu, które „ożywią” przestrzeń wystawienniczą. Całość wystawy zostanie uzupełniona o bogate efekty dźwiękowe, które pozwolą zwiedzającym poszerzyć percepcję o wrażenia słuchowe. Dopełnienie prezentacji stanowić będzie moduł tzw. Hydropedii – interaktywne kompendium wiedzy na temat wody, w skład którego wejdzie 50 prezentacji wzbogaconych o bogaty materiał wizualny: fotografie, filmy, wykresy, animacje i modele 3D.

Muzeum II Wojny Światowej

Multimedia: Cykl filmow krotkometrażowych

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

2014

Dla powstającego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, konsorcjum firm Nolabel i New Amsterdam opracowuje  i wykonuje całość elementów multimedialnych prezentowanych na wystawie głównej. Ekspozycja umiejscowiona
w podziemnej części Muzeum, na powierzchni niemal 7 tys. m 2 jest  jedną z największych wystaw historycznych na świecie. Podzielona na trzy bloki narracyjne: Droga do wojny, Groza wojny, Długi cień wojny w przystępny sposób przybliży widzom II wojnę światową z perspektywy nie tylko wielkiej polityki, ale i zwykłych ludzi. W ramach projektu przygotowano  blisko 70 filmów dokumentalnych, ponad 100 interaktywnych prezentacji multimedialnych, animacje oraz pokazy zdjęć. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na 1 września 2016 – w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Cracovia Origo

reżyseria: Piotr Szczepanowicz | produkcja / animacja / postprodukcja: nolabel

animacja krótkometrażowa

2011

Jeden z dwóch animowanych filmów opowiadających o początkach miasta Krakowa.
Został zrealizowany na potrzeby multimedialnej wystawy w podziemiach krakowskiego rynku.
Animacje 3D przygotowane specjalnie dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa ukazującą rozwój starego Krakowa od jego średniowiecznych początków, a nawet wcześniej – od prehistorycznych czasów, gdy na miejsu miasta osiedlali się pierwsi ludzie.

Malopolska Film Region

Spot promujacy Malopolske jako lokacje filmowa.

Zdjecia z lotu ptaka w polaczeniu z plynnym montazem i delikatna animacja daja efekt video pocztowki. Spot wykonany na zamówienie Krakow Film Commission w ramach projektu MRPO Filmowa Małopolska.


www.film-commission.pl

Cracovia A.D. 1650

reżyseria: Łukasz Czyczyło | produkcja / animacja / postprodukcja: Nolabel

animacja krótkometrażowa

2011

Film „Cracovia A.D. 1650” to stworzona przez Łukasza Czyczyło oraz Nolabel animacja przedstawiająca Kraków z 1650 roku z lotu ptaka.
Film jest elementem ekspozycji „Cracovia 3D” Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
Na wystawie tej można zobaczyć także nasz poprzedni film dla MHK „Cracovia – Origo”.

Spot Kujawsko-Pomorskie

Agencja: New amsterdam

Spot promocyjny zrealizowany dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w celu ukazania przejrzystej mapy atrakcji turystycznych. Spot został przygotowany na Camerimage 2012, gdzie poprzedzał festiwalowe projekcje. Za kreację kampanii odpowiada agencja New Amsterdam.


newamsterdam.pl

Camerimage

Animacja: Kacper Zamarło

Oprawa wizualna dla Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.

2013 / 2012

Akson Studio

Zamknij

Projekty specjalne

Wszystkie Zwiń